Lidhje

Gjirokastër, mision i ri arkeologjik në Luginën e Drinos


Gjirokastër, mision i ri arkeologjik në Luginën e Drinos
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Një mision i ri arkeologjik po zhvillon kërkime në Luginën e Drinos në Gjirokastër ku ruhen kala dhe vendbanime antike. Kërkimet synojnë veçanërisht të hedhin dritë mbiKalanë e Palokastrës që i përket periudhës romake.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG