Lidhje

Në kujtim të regjisorit Stan Dragoti


Përkujtohet regjisori shqiptaro-amerikan Stan Dragoti
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Në Shtetet e Bashkuara, disa nga mediat e kinemasë dhe Hollivudit, po përkujtojnë regjisorin e mirënjohur shqiptaro-amerikan, Stan Dragoti, i cili vdiq më 13 korrik në Los Anxheles në moshën 86 vjeçare.

Përkujtohet regjisori shqiptaro-amerikan Stan Dragoti
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Stan Dragoti ishte regjisor i disa filmave që u bënë mjaft popullorë në SHBA si Love at First Bite dhe Mr. Mom.

Dragoti e filloi karrierën në fushën e reklamave. Në një intervistë që i dha Zërit të Amerikës 10 vjet më parë, ai përshkruan fillimisht se si arriti të krijojë reklamën e famshme I Love New York, për të përmirësuar imazhin e këtij qyteti.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG