Lidhje

Kosovë: Koalicioni qeveritar diskuton për bisedimet me Serbinë


Kosovë: Koalicioni qeverisës diskuton për një konsensus për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Në Kosovë përfaqësuesit e koalicionit qeverisës u mblodhën sot në një takim në kërkim të një konsensusi të brendshëm lidhur me bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Takimi u bojkotua nga opozita, përfaqësuesi e të cilës thanë se vazhdojnë të mbajnë qëndrimin e tyre kundër qasjes aktuale ndaj këtyre bisedimeve duke theksuar se ato po zhvillohen pa autorizim nga parlamenti.

Kosovë: Koalicioni qeverisës diskuton për një konsensus për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG