Lidhje

Mbështetja për familjet ne varfëri ekstreme


Shkodër, një mencë në mbështetje të të varfërve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Shkodër, një mencë në mbështetje të të varfërve

Rritja e numrit të familjeve që jetojnë në varfëri ekstreme ka shtyrë kishën françeskane në Shkodër që të hapë "Mencën Buka e Shna Ndout", ku çdo ditë, në drekë, ushqehen rreth 80 përsona. Drejtuesit e mencës thonë se varfëria është rritur edhe nga ulja në qytet, në kërkim të një jete më të mirë, e shumë familjeve nga zonat e thella malore. Ata apelojnë për më shumë vemendje për këto familje nga stukturat shteterore, bizneset dhe vetë qytetarët.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG