Lidhje

Protestë në Gjakovë ndaj vizitës së pelegrinëve serbë


Gjakova proteston vizitën e pelegrinëve serbë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Gjakova proteston vizitën e pelegrinëve serbë

Dhjetëra protestues u mblodhën sot në Gjakovë për të kundërshtuar vizitën e pelegrinëve serbë në kishën ortodokse të këtij qyteti. Protestuesit thanë se vizita e tyre është e papranueshme duke pasur parasysh se Beogradi nuk ka kërkuar falje për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë duke përfshirë Gjakovën, që ishte një nga komunat më të prekura. Korrespondentja jonë, Edlira Bllaca, ishte në Gjakovë dhe na dërgoi këtë kronikë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG