Lidhje

Presidenti Trump kritikon ashpër librin për presidencën e tij


Presidenti i SHBA, Donald Trump kritikoi përsëri ashpër librin e ri autorit Bob Woodward bën fjalë për presidencën e tij, duke e quajtur një tjetër sulm zakonshëm, morinë e sulmeve tjera kundër tij.

"Libri i Woodward-it është një shaka", tha zoti Trump, duke iu përgjigjur përshkrimeve tepër kritike gazetarit hulumtues për presidencën e tij kaotike. Libri, i titulluarFrikë: Trump Shtëpinë e Bardhë”, del qarkullim martën dhe është qysh tani ndër titujt shitur rrjetin Amazon.

Presidenti Trump shkruante Twitter se Woodward ka përdorur libër "burime anonime, provuara si pavërteta.” Shumë njerëz, shkruan ai, tashmë kanë deklaruar se citimet e tyre, ashtu si edhe vetë libri, janë sajuara. Demokratët, - vazhdon Presidenti, - nuk mund ta durojnë dot humbjen; unë do shkruaj librin e vërtetë.”

Bob Woodward fitoi famë si gazetar rreth pesë dekada parë si njëri nga reporterët e gazetës Washington Post, raportimet e cilëve rreth korrupsionit Shtëpinë e Bardhë çuan dorëheqjen e Presidentit Richard Nixon. Ai ka shkruar libra rreth tetë presidentëve amerikanë.

Woodward i tha televizionit NBC se para zotit Trump ai nuk kishte parë ndonjëherë një president kaq shkëputur nga realiteti i asaj po ndodh.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG