Lidhje

Shoqëria civile kërkon drejtësi për rastin Maloku


Shoqëria civile proteston para parlamentit pas dhunës ndaj Malokut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Në Tiranë, grupe të veprimtareve të shoqërisë civile protestuan para parlamentit, duke dënuar dhunën kundër një vajze nga Fushë-Kruja prej djalit të deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja. Veprimtaret kërkuan nga parlamenti, qeveria dhe policia të zbatojnë ligjet njëlloj për të gjithë, pavarësisht lidhjeve me pushtetin, që mund të kenë shkelësit e ligjit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG