Lidhje

Transporti hekurudhor në Kosovë


Në Kosovë transporti hekurudhor dikur ishte shumë i përdorur nga qytetarët të cilët udhëtonin me tren nëpër Kosovë, rajon e botë. Mirëpo sot kjo formë e transportit, operon vetëm në dy linja dhe përdoret në masë shumë më të vogël nga udhëtarët.

Transporti hekurudhor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG