Lidhje

Me tenistin Rei Pelushi


Intervistë me tenistin shqiptar Rei Pelushi
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

Intervistë me tenistin shqiptar Rei Pelushi

Rei Pelushi është një emër jo pak i njohur për tenisin shqiptar. Karriera e tij sportive ka nisur në moshën 6 vjeçare dhe prej asaj kohe rezultatet e tij kanë njohur vetëm rritje. Një prej arritjeve te rëndësishme është përfaqësimi i kombëtares shqiptare në turneun botëror ekipor të tenisit, kupën Davis. Prej vitit 2014 ai jeton dhe studion në Shtetet e Bashkuara dhe përfaqëson ekipin e tenisit Vikings, të Missouri Valley College. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, tenisti rrëfen arritjet e tij sportive nga Shqipëria përtej oqeanit, ku në 2017 ai u shpall si lojtari me paraqitjen më të mirë në Konferencën Amerikane të Atletikës (Heart of America Athletic Coference). Me Rei Pelushin bisedoi kolegia Menada Zaimi

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG