Lidhje

Shkodër, fushata ndërgjegjësuese kundër kancerit të gjirit


Disa dhjetra gra dhe vajza u bashkuan të hënën në qendër të qytetit të Shkodrës në fushatën ndërgjegjësuese kundër kancerit të gjirit. Ato bënë thirrje për kapërcimin e paragjykimeve duke bërë mamografinë, si një mundësi për diagnostikimin në kohë të sëmundjes. Gjatë këtij muaji, nga kryerja e mamografise, Në Shkodër janë zbuluar raste të reja të kancerit të gjirit, raste ketë që po trajtohen nga specialistët.

Fushatë ndërgjegjësuese kundër kancerit të gjirit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG