Lidhje

Studim mbi korrupsionin në arsimin shqiptar


Studim mbi korrupsionin në arsimin shqiptar
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Në Shqipëri, sistemi arsimor, sipas një studimi, po has vështirësi të shumta, nga shkollat e dëmtuara dhe deri te rryshfetet për mësuesit.
Studimi theksoi punësimin e mësuesve me mbështetje politike, favorizimin e nxënësve dhe plagjiaturat e diplomave.

XS
SM
MD
LG