Lidhje

Dënimi i krimeve të komunizmit


Dënimi i krimeve të komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Krimet e komunizmit dhe dënimi i tyre ishin sot në qendër të konferencës shkencore "Shkodra në vitet e vendosjes së diktaturës komuniste 1945-1953", konferencë në të cilën morrën pjesë studiues të shumtë si dhe përfaqësues të shoqatave të ish të përndjekurve politikë të rregjimit komunist si dhe të institucioneve të tjera shtetërore. Ishte i pranishëm edhe ish Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG