Lidhje

Majami, historia e nënës së një vajze që vuan nga opioidet


Majami, historia e nënës së një vajze që vuan nga opioidet
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:19 0:00

Në fillim të vitit, gazetarët e Zërit të Amerikës Chris Simkins dhe Jeff Swicord filluan një projekt një-vjeçar, me synimin për të dokumentuar krizën e opioideve, siç e përjetojnë amerikanët që luftojnë me epideminë gjatë jetëa dhe karrierës së tyre. Seriali titullohet: "Dëmi nga opioidet: të jetosh me ankthin e tyre në Amerikë". Në episodin e dytë të një historie nga Majami, njihemi me nënën e Allisonit, e cila ndjen se pas dëmit që i ka shkaktuar droga, e bija nuk është në gjendje të kujdeset për fëmijën e saj:

Majami, historia e nënës së një vajze që vuan nga opioidet
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG