Lidhje

Intervistë me z. Ziadin Sela, kryetar i Aleancës për Shqiptarët


Intervistë me z. Ziadin Sela, kryetar i Aleancës për Shqiptarët
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:51 0:00

Arratisja e ish Kryeministrit Nikolla Gruevski nuk do të ketë ndikim në zhvillimet e brendshme politike në Maqedoni, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës Ziadin Sela, kryetar i partisë Aleanca për Shqiptarët. Zoti Sela gjithashtu foli edhe për çështjen e përdorimit të gjuhës shqipe në Maqedoni dhe përpjekjet për miratimin e ligjeve që lidhen me ndryshimin e emrit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG