Lidhje

Dita e nëntë e protestave studentore në Tiranë


Dita e nëntë e protestave në Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Dita e nëntë e protestave në Tiranë

Në Tiranë studentët e universiteteve publike po protestojnë për të nëntën ditë me radhë, duke kërkuar uljen e pagesave si dhe kushte më të mira shkollimi.Studentët kanë dorëzuar një listë me 8 kërkesa pranë qeverisë. Kryeministri Rama ka thënë se kërkesat e tyre janë të arsyeshme dhe ka bërë thirrje për dialog, thirrje të cilën studentët e kanë refuzuar

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG