Lidhje

Kriza e opioideve në Karolinën e Veriut


Kriza e opioideve në Karolinën e Veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Në fillim të këtij viti, gazetarët e Zërit të Amerikës, Chris Simkins dhe Jeff Swicord realizuan një projekt të gjatë një vjeçar, për të dokumentuar krizën opioideve në Shtetet e Bashkuara. Në pjesën në vazhdim, ngjarjet zhvillohen në Karolinën e Veriut, ku forcat speciale janë vënë në ndjekje të trafikantëve të heroinës, ndërsa policia ndihmon në trajtimin një tjetër person të dhënë pas drogës, që ka dalë nga burgu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG