Lidhje

Kosova gjatë vitit 2018


Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë gjatë vitit 2018
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:27 0:00

Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë gjatë vitit 2018

Tensionet e larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përshkuan tërë vitin 2018 gjatë të cilit pati edhe momente kur dukej se palët po afroheshin në përpjekjet për të përmbyllur një proces normalizimi marrëdhëniesh, që është kusht për përparimin e të dyja palëve në proceset integruese. Por, Kosova edhe sivjet mbeti e fundit në rajon në këto procese dhe fundi i vitit e gjeti atë në një periudhë ftohjeje me Brukselin, i cili dështoi të përfshijë Kosovën në regjimin e udhëtimit pa viza. Një pasqyrë të ngjarjeve kryesore të vitit 2018, e përgatiti korrespondenti ynë, Besim Abazi

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG