Lidhje

Kosovë, viktimat e përdhunimeve të luftës dhe fati i tyre


Problemet e viktimave të përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Në Kosovë besohet se rreth 20 mijë persona kanë qenë viktima të përdhunimeve gjatë luftës. Shumica prej të mbijetuarave të kësaj dhune vazhdojnë të përballen me probleme shëndetësore që nga ajo kohë.

Ndërkohë, ato janë e vetmja kategori e ligjit për vlerat e luftës që nuk u mundësohen shërbimet shëndetësore falas brenda vendit.

Problemet e viktimave të përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG