Lidhje

Regjisori dhe skenografi Andis Gjoni rrëfen pasionin për skenën


Të premten (22 mars) u publikua libri “Pasioni për skenën”, me autor regjisorin dhe skenografin Andis Gjoni. Zoti Gjoni njihet për një aktivitet të dendur në fushën e teatrit në Nju Jork. Skenografitë e tij janë të shumta dhe janë nderuar me çmime nga bota e artit. Disa nga punët e tij përfshijnë realizimin e skenës të operas “Hansel and Gretel” në operan shtetërore të Nju Xhersit, apo skenografinë e premierës botërore të operas “Villa Diodati”. Gjatë karierës së tij zoti Gjoni ka bashkëpunuar me regjisorë të ndryshëm dhe ka marrë vlerësime për punën e kryer nga kritika e specializuar.

Intervistë me Andis Gjoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG