Lidhje

Tiranë, konferencë rajonale mbi Procesin e Berlinit


Në Tiranë, u zhvillua një konferencë rajonale mbi Procesin e Berlinit dhe ndikimin e tij në marrëdhëniet mes vendeve ballkanike.

Në konferencë u theksua se vlerat e përbashkëta mes këtyre vendeve janë më të shumta se sa problemet që i ndajnë ato. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ilirian Agolli, përgatiti një kronikë me këtë temë:

Procesi i Berlinit dhe Ballkani
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG