Lidhje

BE mbështet bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Mali Zi


BE mbështet bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Mali Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

BE mbështet bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Mali Zi

Në Shkodër u zhvillua takimi i ekspertëve të Programit IPA të Bashkimit Europian mbi bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Mali i Zi. Programi ka nisur në vitin 2007 dhe parashikohet të zgjasë deri në vitin 2020. Sipas përfaqësuesve të të dy vendeve, pjesë e ktij programi janë një numër projektesh, që kanë nxitur bashkëpunimin në fusha prioritare siç janë mbrojtja e mjedisit të përbashkët natyror dhe nxitja e punësimi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG