Lidhje

Kosovë, shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve


Në Kosovë të hënën u shënua 8 prilli, Dita Ndërkombëtare e Romëve. Përfaqësues të këtij komuniteti, si dhe të organizatave që mbrojnë të drejtat e tyre, kërkuan angazhim më të madh të institucioneve për kushte më të mira të jetës, ndërsa përfaqësues të institucioneve të Kosovës thanë se mbeten të përkushtuar në përmirësimin e jetës së komuniteteve pakicë, duke i vlerësuar si pjesë shumë të rëndësishme të shoqërisë. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Edlira Bllaca përgatiti kronikën:

Kosovë, shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG