Lidhje

Kosovë, braktisja e fëmijëve dhe adoptimi i tyre


Braktisja e fëmijëve dhe adoptimi i tyre në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00

Në Kosovë gjatë tri viteve të fundit, 98 fëmijë kanë mbetur pa përkujdes prindëror. Ndërsa autoritetet angazhohen në vazhdimësi për gjetjen e zgjidhjeve të përhershme për këta fëmijë, përmes kthimit në familjet biologjike apo adoptimit të tyre nga familjet e interesuara, organizatat që merren me mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve kërkojnë përshpejtim të procedurave për zgjidhjen e statusit të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG