Lidhje

Tiranë, krimet e komunizmit, pjesë e debateve të ditës


Në Tiranë, krimet e komunizmit janë bërë papritur pjesë e debateve të ditës. Drejtuesi i Institutit për Studimin e Krimeve të Komunizmit paditi në gjykatë një grup personash, që, e kërcënojnë për shkak të detyrës. Poeti i njohur Visar Zhiti thotë ish-drejtues burgjesh të regjimit komuniste po shpifin dhe glorifikojnë diktaturën me mjetet e demokracisë.

Tiranë, krimet e komunizmit, pjesë e debateve të ditës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG