Lidhje

Miratohet projekt rezoluta për dënimin e krimeve të luftës në Kosovë


Miratohet projekt rezoluta për dënimin e krimeve të luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Në Kosovë komisioni i krijuar nga parlamenti për dënimin e krimeve të luftës nga forcat serbe, miratoi të martën një projekt rezolutë për dënimin e, sic thuhet, gjenocidit, krimeve kundër njerëzimit dhe krimeve të luftës në Kosovë. Hartimi i projekt rezolutës është pjesë e përpjekjeve të autoriteteve në Kosovë për të miratuar dokumente që dënojnë krimet serbe por edhe ata që i mohojnë ato.

Miratohet projekt rezoluta për dënimin e krimeve të luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG