Lidhje

Gjenerali Orr: marrëdhëniet SHBA-Kosovë, të palëkundura


Gjenerali amerikan i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, i cili po qëndron për një vizitë lamtumire në Kosovë, në një bisedë për Zërin e Amerikës tha se dalja e tij në pension, nuk do ta ndalë angazhimin e tij për të mirën e Kosovës.

Gjenerali Orr tha se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara mbeten të pa lëkundura, ndërsa u shpreh i nderuar të ketë dhënë kontributin e tij në këtë partneritet. Nga Prishtina njofton korrespondentja e Zërit të Amerikës, Edlira Bllaca.

Gjenerali Orr: marrëdhëniet SHBA-Kosovë, të palënkundura
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG