Lidhje

Shqipëri, përfaqësim minimal i grave në pushtetin vendor


Studimi, përfaqësim minimal i grave në poste drejtuese në pushtetin vendor në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Në Shqipëri, diskriminimin e grave dhe pabarazinë gjinore e provoi së fundi edhe një studim i Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi. Gratë përfaqësohen minimalisht në poste të pushtetit vendor si nën-kryetare bashkie dhe administratore.

Studimi, përfaqësim minimal i grave në poste drejtuese në pushtetin vendor në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG