Lidhje

Studimi, Kosova nuk ka përfituar nga tarifat ndaj Serbisë


Studimi, Kosova nuk ka përfituar nga tarifat ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Në Kosovë Instituti për Studime të Avancuara, GAP, publikoi të dielën një studim sipas të cilit thuhet se ekonomia e Kosovës nuk ka përfituar nga vendosja e tarifave 100 për qind ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës, në nëntor të vitit të kaluar. Përfaqësues të këtij instituti thanë se këto tarifa në fakt po japin efekte negative në tregun e Kosovës.

Studimi, Kosova nuk ka përfituar nga tarifat ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG