Lidhje

Kriza politike në Shqipëri nga këndvështrimi i analistëve


Analistët komentojnë krizën politike në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Në Tiranë opozita po vazhdon protestat për zgjedhje të parakohshme dhe dorëheqjen e kryeministrit socialist Edi Rama. Analistë dhe studiues të jetës politike vlerësojnë se dialogu mes forcave politike ende është larg, por është e vetmja mënyrë për të zgjidhur krizën politike. Ata mendojnë se kryetarët e dy partive të mëdha, Edi Rama dhe Lulzim Basha e kanë të vështirë të takohen, sepse rrezikojnë karrierën e vet politike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG