Lidhje

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje


Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:26 0:00

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, mbetet bashkimi me Kosovën. Kryetari i Bujanocit dhe Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare dhe ish-kryetar i Preshevës Ragmi Mustafa ishin këtë javë për vizitë në Uashington dhe diskutuan me kolegen Keida Kostreci për sfidat politike dhe praktike me të cilat përballet Lugina.

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG