Lidhje

Ardita Sinani: Gratë e bëjnë politikën më të përgjegjshme


Nënkryetarja e Partisë për Veprim Demokratik, Ardita Sinani, është e para grua politikane në Luginën e Preshevës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ajo thotë se pjesëmarrja më e lartë e gruas në politikë do të kontribuonte në uljen e shkallës së korrupsionit, pasi gratë sjellin një shkallë të lartë përgjegjësie dhe angazhimi. Me zonjën Sinani, e cila ishte në Uashington, si pjesë e një delegacioni të Luginës, bisedoi kolegia Keida Kostreci:

Intervistë me politikanen e Luginës së Preshevës, Ardita Sinani
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG