Lidhje

Varret ilire në Mal të Zi


Varret ilire në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Territori i Malit të Zi është i pasur me varreza të mbretërve ilir si dhe me katakombe parahistorike, qoftë prej guri apo dheu, që paraqesin një pasuri të veçantë të trashëgimisë kulturore. Studiuesit e kësaj fushe vlerësojnë si domosdoshmëri hulumtimin, mbrojtjen dhe ruajtjen e këtyre objekteve të rëndësishme historike dhe kulturore.

Varret ilire në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG