Lidhje

Analistët: Kosova ka dështuar në përmbushjen e detyrimeve të BE-së


Kosovë: Shqetësime për ecurinë drejt integrimit evropian
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në Kosovë njohës të fushës së integrimeve evropiane thanë se vendi ka dështuar deri tani në përmbushjen e detyrimeve që dalin nga procesi i integrimeve dhe kjo ka bërë që Kosova të mos ketë perspektivë të qartë evropiane për dallim nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor. Por, përfaqësues të Bashkimit Evropian në Prishtinë thanë se perspektiva është e njëjtë si e të gjitha vendeve tjera, vetëm duhet vullnet më i madh në përmbushjen e rekomandimeve që dalin nga raporti i zgjerimit. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Kosovë: Shqetësime për ecurinë drejt integrimit evropian
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG