Lidhje

Kërkohet rol më i madh i grave për ndërtimin e paqes në Kosovë


Kërkohet rol më i madh i grave për ndërtimin e paqes në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Veprimtare nga Federata e Gruas për Paqen Botërore thanë të shtunën në Prishtinë se Kosova nuk mund të ketë paqe të plotë pa u ballafaquar mirë me të kalburën e saj, dhe përfshirja e grave në këtë proces është e domosdoshme. Këto komente u bënë gjatë punimeve të një konference mbi rolin e grave në ndërtimin e paqes në botë.

Kërkohet rol më i madh i grave për ndërtimin e paqes në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG