Lidhje

Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë


Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Në dhjetor të vitit 2015 autoritetet e drejtësisë në Kosovë kishin vënë në shënjestër 51 raste me rreth 370 persona në lidhje me korrupsionin dhe krimin e organizuar. Por, sipas një raporti të Institutit të Kosovës për Drejtësi, deri në muajin maj të këtij viti, janë zgjidhur vetëm 15 raste dhe asnjëri nuk përfshinë zyrtarë të profilit të lartë. Rastet ndërlidheshin me kriteret e përcaktuara nga Bashkimi Evropian për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës dhe përparimit të saj në proceset integruese.

Trajtimi i rasteve të korrupsionit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG