Lidhje

Prishtinë, fillon shqyrtimi i çështjes së përgjimeve telefonike


Prishtinë, fillon shqyrtimi i çështjes së përgjimeve telefonike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Në Kosovë të mërkuren filloi shqyrtimi fillestar për disa nga personat e përfshirë në skandalin e përgjimeve telefonike, i njohur si çështja "pronto", për shkak të përdorimit të kësaj fjale gjatë komunikimeve. Seanca në Gjykatën Themelore u përshkua nga akuza e kundër akuza mes prokurores së çështjes dhe avokatëve mbrojtës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG