Lidhje

Shkodër, votimet zhvillohen pa incidente


Shkodër, votimet zhvillohen pa incidente
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Pavarësisht incidenteve të rënda gjatë fushtës elektorale, të dielën votimet në bashkitë veriore të Shqipërisë u zhvilluan në një situatë të qetë, por me pjesëmarrje të ulët. Disa prej bashkive të drejtuara nga demokratët, nuk lejuan përdorimin e mjediseve të adminsitruara prej tyre për qendra votimi. Për kërë arsye, policia dhe prokuroria njoftuan sot procedimin penal ndaj kryebashkiakes së Shkodres për pengim të zgjedhjeve.

Shkodër, votimet zhvillohen pa incidente
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG