Lidhje

"Togetherness", bën bashkë 8 artistë nga Ballkani


“Togetherness”, bën bashkë 8 artistë nga Ballkani
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Një grup artistësh të rinj nga vende të ndryshme të Ballkanit Perëndimor kanë çelur në Tiranë një ekspozitë pikturash me titullin "Togetherness" apo bashkarisht. Mikpritëse e ekspozitës është galeria e njohur e arteve "KALO". Kuratori i saj Idlir Koka ndau për Zërin e Amerikës emocionet e këtij procesi krijues dhe mesazhet e shumëfishta të veprave.

“Togetherness”, bën bashkë 8 artistë nga Ballkani
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG