Lidhje

Intervistë me profesorin e ekonomisë Arben Malaj


Intervistë me profesorin e ekonomisë Arben Malaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:35 0:00

Në Tiranë, një grup deputetësh të Partisë Socialiste ndërmorën një nismë për shkarkimin e zotit Arben Malaj nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë për shkelje të Kodit të Etikës.


Në një intervistë të martën për Zërin e Amerikës, zoti Malaj, një profesor i njohur i ekonomisë, thotë se i njeh mirë kufizimet etike të profesionit, si dhe liritë e tij qytetare, ndaj do të ndjekë rrugën institucionale mbi atë nismë.

Zoti Malaj thotë se ai përherë është shprehur publikisht për problemet ekonomike që ka vendi, dhe beson që ato mund të zgjidhen me diskutim dhe jo me heshtje.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG