Lidhje

Haradinaj dorëzon letrën e dorëheqjes


Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i dorëzoi sot institucioneve dhe partive politike në Kosovë letrën e dorëheqjes, pak ditë pas vendimit, i cili ngjalli reagime të shumta në vend. Dorëheqja e tij u ka hapur rrugën zgjedhjeve të jashtëzakonshme, një mundësi kjo që po mbështetet nga të gjitha partitë politike në pushtet dhe opozitë, të cilat tashmë kanë filluar edhe përgatitjet për këtë proces.

Haradinaj dorëzon letrën e dorëheqjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG