Lidhje

Kosovë, debate mbi mundësinë e zgjedhjeve


Në Kosovë dorëheqja e kryeministrit, Ramush Haradinaj, e ka zhytur vendin në debate të shumta për rrjedhat politike dhe mundësitë e daljes nga kjo situatë. Partitë politike janë shprehur të gatshme për zgjedhje, ndërsa heshtja e deritashme e presidentit, Hashim Thaçi, në dorë të të cilit është tashmë çdo gjë, u ka hapur rrugë spekulimeve nëse vërtetë vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, apo mund të provohet ndonjë zgjidhje tjetër nga zgjedhjet, me gjithë hapësirën tepër të ngushtë për një mundësi të tillë. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Mundësitë për zgjedhje të reja në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG