Lidhje

Tiranë, vazhdon protesta për Teatrin Kombëtar


Në Tiranë, pjesëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar vazhduan protestën, duke u gdhirë pranë ndërtesës historike.

Ata po protestojnë prej 18 muajsh, duke kërkuar restaurimin e saj dhe po përpiqen ta shpëtojnë ndërtesën historike nga planet për të ndërtuar aty një grup pallatesh shumëkatëshe. Korrespondenti i Zërit të Amerikës në Tiranë, Ilirian Agolli përgatiti një kronikë me këtë temë:

Tiranë, vazhdon protesta për teatrin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG