Lidhje

Dhuna dhe vrasjet ndaj grave në Kosovë


Dhuna dhe vrasjet ndaj grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Sot në qytetin e Prizrenit u mbajt ceremoni e varrimit të Armenda Aliut, e cila u vra nga i shoqi në fillim të kësaj jave. Vrasja e saj nxiti reagime të shumta në Kosovë ku organizatat që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave shprehen të shqetësuara me shtimin e rasteve të tilla. Vitin e kaluar në Kosovë gjashtë gra kanë humbur jetën si pasojë e dhunës ndërsa sivjet janë vrarë katër gra.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG