Lidhje

Shqiptaro-amerikanët angazhohen për ruajtjen e trashëgimisë në Nokshiq


Shqiptaro-amerikanët angazhohen për ruajtjen e trashëgimisë në Nokshiq
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Nokshiqi i Plavës dhe Gucisë në Malin e Zi, cilësohet ndër vendet me një histori dramatike, ku si pasojë e shpërnguljes, sot nuk jeton asnjë qytetar i komunitetit shqiptar. Veprimtarë nga SHBA me prejardhje nga Nokshiqi, këto ditë janë duke u angazhuar në mbrojtjen e varrezave të të parëve duke pastruar dhe mirëmbajtur gurët e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG