Lidhje

Dëmtimi i pyjeve në Shqipëri


Dëmtimet e pyjeve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Zjarret, dëmtimet dhe keqmenaxhimi po sjellin pasoja të mëdha në pyje në Shqipëri. Raportet zyrtare flasin vit pas viti për ulje të sipërfaqeve pyjore ndërkohë që në strukturat e menaxhimit të pyjeve qeveritë vendore kanë punësuar militiantë partiakë duke thelluar pasojat. Qarku i Gjirokastrës është ndër më të prekurit nda dëmtimet ku ditët e fundit vatra të mëdha pyjore po përfshihen edhe nga zjarret.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG