Lidhje

Zgjedhjet e reja dhe koalicionet parazgjedhore në Kosovë


Koalicion mes Nismës Social Demokrate dhe Aleancës Kosova e Re
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Në Kosovë një ditë pas shpërndarjes së parlamentit, Nisma Socialdemokrate e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re, nënshkruan marrëveshje për koalicion parazgjedhor, duke u bërë koalicioni i dytë pas atij që u formua para pak ditësh ndërmjet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate. Njohësit e zhvillimeve politike thonë se këto koalicione nuk janë të bazuara në program, ndërsa qytetarët thonë se presin shumë pak ndryshime nga zgjedhjet e reja.

Koalicion mes Nismës Social Demokrate dhe Aleancës Kosova e Re
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG