Lidhje

Tiranë, aksidentet rrugore, siguria dhe ndërgjegjësimi i të rinjve


Aksidentet rrugore, siguria dhe ndërgjegjësimi i të rinjve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Në Shqipëri, numri i aksidenteve rrugore dhe i vdekjeve të shoferëve vazhdon të mbetet i lartë në raport me numrin e popullsisë. Ekspertët mendojnë se kjo vjen nga shkalla e ulët e sigurisë rrugore dhe përvoja e pakët e shoferëve, që shkelin rregullat e qarkullimit.

Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG