Lidhje

Kosovë, kërkohet drejtësi dhe trajtim më i mirë për viktimat e krimit


Kosovë: kërkohet drejtësi dhe trajtim më i mirë për viktimat e krimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Kosovë: kërkohet drejtësi dhe trajtim më i mirë për viktimat e krimit

Në Kosovë përfaqësues të institucioneve vendase e ndërkombëtare kanë bërë thirrje sot për drejtësi dhe trajtim më të mirë për viktimat e krimit. Thirrjet ishin pjesë e konferencës ndërkombëtare“drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”, që ka për qëllim nderimin e viktimave dhe ngritjen e vetëdijes për të drejtat e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG