Lidhje

Kosovë, çertifikimi i rezultateve të zgjedhjeve në fillim të nëntorit


Kosovë, çertifikimi i rezultateve të zgjedhjeve në fillim të nëntorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Në Kosovë, zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgedhjeve me masa të posaçme mbrojtëse, filluan sot shqyrtimin e votave të dërguara me postë nga Serbia, proces ky qe pezulluar dhjetë ditë më pare. Ky proces, rinumërimi i votave dhe numërimi i votave tjera me kusht, ka bërë që të zvarritet procesi i certifikimit të rezultateve, të cilin janë duke e pritur edhe partitë politike lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës për të zyrtarizuar koalicionin e ardhshëm qeverisës. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG