Lidhje

Historia detare e Ulqinit


Historia detare e Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Historia detare e Ulqinit

Ulqini ka një histori të pasur detarie dhe gjatë kohërave ka qenë ndër kantieret më të njohura të ndërtimit të anijeve në Adriatik

Studiuesit dhe njohësit e kësaj fushe, në vazhdimësi kanë kërkuar ndërtimin e muzeut detar, i cili do të ishte një tërheqje për turistët e shumtë të bregdetit të Ulqinit.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën që po transmetojmë:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG